visa-pasport

Из фейсбука:

Увага! Важлива інформація для тих хто подорожує шенгенською зоною. Інформація саме про візи 90/180.
12 серпня я їхала потягом Варшава-Київ, на польскому кордоні мені кажуть, що я перевищила ліміт перебування у шенгенський зоні на 9 діб.
Фактаж:
28-04 ( квітень!) мені видали шенгенську польську візу на один рік з умовою а перебування 90 діб у коридорі 180 календарних днів.
По цій візі я була в:
травні -29 днів
І в липні, планувала виїхати 12 серпня — було б 33 дні перебування
Тобто в сумі це ніякі не 99 днів, про які казала мені прикордонниця.
Як мені намагалася пояснити прикордонниця, що моє знаходження на теріторії шенгенської зони в квітні 26 днів та в лютому 16 днів теж рахуються до так званого коридора у 180 днів.
По ітогу, мене зняли з потяга, повезли на прикордонний пункт, протримали 3 години, поставили депортацію, заборону в’їзду на пів року на теріторію шенгенської зони і внесли до єдиного європейського реєстру правопорушників з відбитками пальців і фото. От всі хто мене добре знає, чи хоча б читає мою стрічку зараз просто сміються. Я людина, яка не порушує правил та весь час намагається закликати інших жити по правилам і опинилася в такій ситуації. Не так вже й смішно. Дуже неприємно.
Важливо! Якщо ви опинилися в такій самій ситуації, ви маєте право попросити про надання відстрочки на виїзд з теріторії еврозони. Для мене було зручніше повернутися в Варшаву 4 години, ніж їхати ще 10-12 годин на автобусі у Київ.так я і зробила. Дали 15 діб для того, щоб я покинула теріторію шенген зони.
У Варшаві після спілкування наступного дня з міграційною службою, юристами з Хельсинської фундації з прав людини я все ж таки зрозуміла формулу за якою рахуються ці кляті 180 календарних днів.
Читаємо уважно! 12 серпня мінус 180 календарних днів то є 14 лютого. І таки дійсно в період з 14 лютого по 12 серпня я перебувала у шенгенський зоні 99 днів. Але, хто міг подумати, що дні з лютого та березня будуть рахуватися до візи, яка почала діяти лише в квітні?! От чесно, ви колись де-інде чули що саме так рахується? Не 180 вперед, а 180 назад? Ви можете таке уявити?! Може на сайті посольства, консульства, у консульстві, у візовому центрі ви про це чули?! Я ні. І мені це дуже не подобається.